منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7288
 بازدید امروز : 48
 کل بازدید : 619116
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.7042

خط مشی HSE
خط مشی مدیریت سبز

اخبار مهم

گزارش یافته ها و نتایج طرح پایلوت طرح واکنش در برابر شرایط اظطراری شرکت پتروشیمی پارس

در ابتدای این جلسه، رئیس HSE پتروشیمی منطقه پارس کلیات موضوع جلسه رو مطرح نمودند. سپس نحوه استقرار شیوه نامه طرح واکنش در برابر شرایط اظطراری وزارت نفت توسط مشاور منتخب پتروشیمی پارس اراِئه گردید.
ادامه مطلب >>

نحوه استقرار سیستم ایمنی فرایند شرکت پتروشیمی نوری

در این بازدید نماینده ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن اشاره به لزوم كاهش نرخ حوادث و ارتقاء سطح ايمني به عنوان هدف کلان مدیریت HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حوزه ایمنی و آتش نشانی، به اهمیت ایمنی فرآیند و تاثیر مستقیم استقرار مناسب این سیستم در پیشگیری از حوادث پرداختند.
ادامه مطلب >>

رویکردیکساله مدیریت بحران در جریان شیوع پاندمی کرونا در شرکت فجر انرژی خلیج فارس

مهرداد افشار در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا (کویید ۱۹) در ایران بلافاصله جلسات مدیریت بحران در شرکت های سطح منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل و فرمانده هان رویداد مسئول راه اندازی سامانه فرماندهی حادثه COVID 19در سطح شرکت خود شدند.
ادامه مطلب >>

پارس دارای شبکه اختصاصی آب آتش‌نشانی می‌شود

ایجاد شبکه اختصاصی آب آتش نشانی در پتروشیمی پارس برای افزایش ضریب ایمنی و بالاتر بردن سرعت عملیات ‏اطفای حریق در حوادث احتمالی
ادامه مطلب >>

رزمایش پدافند غیرعامل در پتروشیمی ایلام برگزار شد

رزمایش مشترک پدافند غیرعامل با حضور تیم‌های واکنش سریع سپاه استان، پتروشیمی ایلام، بسیج کارگری و پالایشگاه گاز در مجتمع پتروشیمی ایلام با موفقیت برگزار شد.
ادامه مطلب >>

گزارش یافته ها و نتایج طرح پایلوت طرح واکنش در برابر شرایط اظطراری شرکت پتروشیمی پارس
نحوه استقرار سیستم ایمنی فرایند شرکت پتروشیمی نوری
رویکردیکساله مدیریت بحران در جریان شیوع پاندمی کرونا در شرکت فجر انرژی خلیج فارس
پارس دارای شبکه اختصاصی آب آتش‌نشانی می‌شود
رزمایش پدافند غیرعامل در پتروشیمی ایلام برگزار شد
آرشیو
  بهداشت  
 

يكي از مهمترين اهداف صنايع بزرگ، توليد بيشتر و با کيفيت در سايه توجه به مسائل بهداشت، ايمني و محيط زيست، داشتن نيروي كاري سالم، محفوظ از بيماري ها و حوادث شغلي و محيطي عاري از آلاينده‌ها مي‌باشد.

 

در شرکت ملی صنایع پتروشیمی توجه به بهداشت، ایمنی و محیط زیست جزء مسئولیتهای عمومی این شرکت بوده و با توجه به ماموریت سازمانی، توسعه برای زندگی بهتر را آرمان خود قرار داده و در این راستا در صدد است تا با ایجاد محیطی امن و عاری از آلودگی، تمامی حوادث و اثرات سوء بر افراد، محیط زیست و تاسیسات را حذف و با بهبود فرآیندها، تولید محصولات با کیفیت عالی را تضمین نماید.

ادامه... 

 
  محیط زیست  
 

پتروشیمی به عنوان یکی از بخش‌های اصلی صنعت کشور، طلایه‌دار ایجاد ارزش افزوده در منابع نفت و گاز است. این صنعت به عنوان دارنده مقام اول صادرات غیرنفتی در جهت شکوفایی اقتصادی کشور، توسعه پایدار، بومی‌کردن فناوری، توسعه صنایع پایین‌دستی (تکمیلی)، ایجاد اشتغال و... نقشی اساسی بر عهده دارد. طبق آمار سال 97، تعداد 59 مجتمع پتروشیمی با مجموع تولید 72/3 میلیون تن محصول در سال، در حال فعالیت هستند:

- منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی (ماهشهر): 22 مجتمع با ظرفیت تولید 25/7 میلیون تن در سال

- منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه): 17 مجتمع با ظرفیت تولید 32/7 میلیون تن در سال

 ادامه ...

 
   ایمنی
 

تولید " پایدار و ایمن " و پیشگیری از حوادث از اهداف اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران می باشد که در سال های اخیر با توجه به واگذاری شرکتهای پتروشیمی به بخش خصوصی این امور اقدام به سیاست گذاری، برنامه ریزی و پایش موردی از شرکتهای تولیدی و هلدینگهای صنعت پتروشیمی کشور جهت ارتقاء شاخص های ایمنی و تولید پایدار در سطح صنعت پتروشیمی و با تمرکز بیشتر بر وضعیت ایمنی طرح ها و پروژه های توسعه ای داشته است .

معرفی الگوهای رایج بین المللی در حوزه ایمنی و همچنین بهره گیری از تجارب حوادث صنعتی در داخل و خارج کشور از دیگر اهداف این امور بوده که با استفاده از تجارب نخبگان صنعت و همکاران متخصص این حوزه مناسب ترین و منطقی ترین تصمیم سازی صورت خواهد پذیرفت

ادامه ... 

   پدافند غیر عامل
 

در راستای مصونیت سازی و کاهش آسیب پذیری ناشی از تهدیدات داخلی و خارجی و ایمن سازی تاسیسات صنعت پتروشیمی کشور، امور پدافند غیرعامل و مدیریت شرایط اضطراری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در سال ۱۳۸۹ تشکیل گردید. از آنجائیکه مجموعه اقدامات غیر نظامی بمنظور افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیتهای ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات در قالب فعالیتهای پدافند غیرعامل تعریف می گردد این شرکت در گام نخست اقدام به طبقه بندی مجتمع های پتروشیمی از منظر حیاتی، حساس و مهم بودن آنها نموده است که مهمترین اهداف این کار، پیاده سازی الزامات و مصوبات پدافند غیرعامل در شرکتهای تولیدی و پروژه های صنعت پتروشیمی متناسب با ماهیت و وضعیت هر شرکت بوده است .

ادامه ... 

 

 

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ملي صنایع پتروشیمی می باشد
Copyright © 2013 National Petrochemical Company - All rights reserved