منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6776
 بازدید امروز : 140
 کل بازدید : 608406
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.6384

خط مشی HSE
خط مشی مدیریت سبز

اخبار مهم

روند کاهشی مجتمع های پتروشیمی آلاینده در راستای مسِوولیت اجتماعی

محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل پتروشیمی به روند کاهشی مجتمع‌های پتروشیمی آلاینده در کشور اشاره کرد و افزود: در سال 94، 32 مجتمع از 49 مجتمع پتروشیمی در کشور آلاینده بودند در حالی که در سال 97 با کاهش مجتمع‌های آلاینده از 56 مجتمع 19 مجتمع آلاینده بودند و روند کاهش این مجتمع‌ها ادامه دارد.
ادامه مطلب >>

مسئولیت های اجتماعی جزو ارکان وظیفه ای پتروشیمی

مسئولیت اجتماعی و توجه به محیط پیرامونی جز کارکردهای اصلی درچشم انداز و ماموریت شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مشاهده می شود به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مدیرعامل و رئیس شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت که با حضور مدیران ارشد این وزارتخانه و دستگاه های تابعه، بصورت مجازی برگزار شد حضور یافت.
ادامه مطلب >>

تروشیمی ایلام خود را متعهد به رعایت مسائل زیست‌محیطی می‌داند

مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت:مجتمع پتروشیمی ایلام خود را متعهد به رعایت حقوق شهروندی و حفظ مسائل زیست‌محیطی می‌داند و فلرینگ واحد الفین با پایداری و نرمال‌سازی تولید و راه‌اندازی کاهش و به تدریج به پایان می‌رسد
ادامه مطلب >>

تقدیر و تشکر معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکت پتروشیمی شیراز

جناب آقای مهندس محمدی معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی مراتب قدردانی خود را بابت عملکرد مطلوب شرکت صنایع پتروشیمی شیراز در اجرای پروژه CDM و کسب بیشترین میزان گواهی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در سال جاری را به جناب آقای مهندس قنبریان مدیرعامل محترم شرکت صنایع پتروشیمی شیراز و تمامی همکاران آن مجموعه ابلاغ نمودند.
ادامه مطلب >>

روند کاهشی مجتمع های پتروشیمی آلاینده در راستای مسِوولیت اجتماعی
مسئولیت های اجتماعی جزو ارکان وظیفه ای پتروشیمی
تروشیمی ایلام خود را متعهد به رعایت مسائل زیست‌محیطی می‌داند
تقدیر و تشکر معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکت پتروشیمی شیراز
آرشیو
  بهداشت  
 

يكي از مهمترين اهداف صنايع بزرگ، توليد بيشتر و با کيفيت در سايه توجه به مسائل بهداشت، ايمني و محيط زيست، داشتن نيروي كاري سالم، محفوظ از بيماري ها و حوادث شغلي و محيطي عاري از آلاينده‌ها مي‌باشد.

 

در شرکت ملی صنایع پتروشیمی توجه به بهداشت، ایمنی و محیط زیست جزء مسئولیتهای عمومی این شرکت بوده و با توجه به ماموریت سازمانی، توسعه برای زندگی بهتر را آرمان خود قرار داده و در این راستا در صدد است تا با ایجاد محیطی امن و عاری از آلودگی، تمامی حوادث و اثرات سوء بر افراد، محیط زیست و تاسیسات را حذف و با بهبود فرآیندها، تولید محصولات با کیفیت عالی را تضمین نماید.

ادامه... 

 
  محیط زیست  
 

پتروشیمی به عنوان یکی از بخش‌های اصلی صنعت کشور، طلایه‌دار ایجاد ارزش افزوده در منابع نفت و گاز است. این صنعت به عنوان دارنده مقام اول صادرات غیرنفتی در جهت شکوفایی اقتصادی کشور، توسعه پایدار، بومی‌کردن فناوری، توسعه صنایع پایین‌دستی (تکمیلی)، ایجاد اشتغال و... نقشی اساسی بر عهده دارد. طبق آمار سال 97، تعداد 59 مجتمع پتروشیمی با مجموع تولید 72/3 میلیون تن محصول در سال، در حال فعالیت هستند:

- منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی (ماهشهر): 22 مجتمع با ظرفیت تولید 25/7 میلیون تن در سال

- منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه): 17 مجتمع با ظرفیت تولید 32/7 میلیون تن در سال

 ادامه ...

 
   ایمنی
 

تولید " پایدار و ایمن " و پیشگیری از حوادث از اهداف اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران می باشد که در سال های اخیر با توجه به واگذاری شرکتهای پتروشیمی به بخش خصوصی این امور اقدام به سیاست گذاری، برنامه ریزی و پایش موردی از شرکتهای تولیدی و هلدینگهای صنعت پتروشیمی کشور جهت ارتقاء شاخص های ایمنی و تولید پایدار در سطح صنعت پتروشیمی و با تمرکز بیشتر بر وضعیت ایمنی طرح ها و پروژه های توسعه ای داشته است .

معرفی الگوهای رایج بین المللی در حوزه ایمنی و همچنین بهره گیری از تجارب حوادث صنعتی در داخل و خارج کشور از دیگر اهداف این امور بوده که با استفاده از تجارب نخبگان صنعت و همکاران متخصص این حوزه مناسب ترین و منطقی ترین تصمیم سازی صورت خواهد پذیرفت

ادامه ... 

   پدافند غیر عامل
 

در راستای مصونیت سازی و کاهش آسیب پذیری ناشی از تهدیدات داخلی و خارجی و ایمن سازی تاسیسات صنعت پتروشیمی کشور، امور پدافند غیرعامل و مدیریت شرایط اضطراری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در سال ۱۳۸۹ تشکیل گردید. از آنجائیکه مجموعه اقدامات غیر نظامی بمنظور افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیتهای ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات در قالب فعالیتهای پدافند غیرعامل تعریف می گردد این شرکت در گام نخست اقدام به طبقه بندی مجتمع های پتروشیمی از منظر حیاتی، حساس و مهم بودن آنها نموده است که مهمترین اهداف این کار، پیاده سازی الزامات و مصوبات پدافند غیرعامل در شرکتهای تولیدی و پروژه های صنعت پتروشیمی متناسب با ماهیت و وضعیت هر شرکت بوده است .

ادامه ... 

 

 

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ملي صنایع پتروشیمی می باشد
Copyright © 2013 National Petrochemical Company - All rights reserved